تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی
هواوی یک کمپانی چندین ملیتی است که قضیه عمل اصلی‌اش شبکه , تجهیزات ارتباطی و ارایه خدمات است . اگر چه که عموم ایرانیان هواوی را تحت عنوان شرکت چینی سازنده گوشی گوشی می‌شناسند و تلفن همراه گوشی هواوی برای ایرانیان از دیگر زمینه‌های عمل تیم هواوی پررنگ تر است . بنابر مطالب منتشر شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی حال حاضر وسیع ترین شرکت ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در دنیا است . هواوی در سال تکنولوژی توسط رن ژنگفی شالوده گذاری شد و تحت عنوان سازنده تجهیزات مخابراتی کار خود را آغاز کرد . گروه هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند دارااست . آمار دیدنی توجه اینجاست که حدود نیمی از این اشخاص در بخش‌های گوناگون تحقیق و بسط شرکت مشغول‌اند . بخش تحقیق و توسعه هواوی در کشورهای چین , آمریکا , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . مضمون‌ واژه هواوی در زبان چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تعبیر است . کمپانی هواوی خویش ترجیح می‌دهد برند هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا او ” خوانده شود .

 

دو محرمانه پر اسم و رسم از محصولات تلفن همراه هواوی وجود دارا هستند , سری اسند و محرمانه هانر . اسند به معنای اوج تصاحب کردن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری سری اسند , پر بیراه نیست و می‌توان داعیه نمود هواوی در دنیای تبلت و گوشی موبایل با سری اسند مطرح شد و به نقط ی اوج خویش رسید . کمپانی هواوی تمرکز زیادی بر صرفه جویی در فرایند ساخت و افزایش بهره وری داراست . به طوریکه با اعتنا به ارزش تمام شده موبایل هواوی در بازار جهانی , می‌توان اعلام کرد هواوی تماما به‌این هدف دست یافته است . با سیاست فایده وری و کاهش هزینه ایجاد , بها تلفن همراه هواوی همواره در‌حد پایین‌تری نسبت به موبایل سامسونگ و گوشی سونی و دیگر سازندگان گوشی بوده است . در کنار منصفانه بودن قیمت گوشی و تبلت هواوی , تجربه تعدادی ساله نشان داده است که از نظر تلاش و کیفیت , تولیدها هواوی با اکثر برندهای مشابه قابل رقابت هستند . هرچند که موبایل هواوی به موبایل قابل قبول دارای شهرت است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار آمریکا رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . فایده حاصله شرکت هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار ایالات متحده بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی مانند وودافون , تی موبایل و موتورولا قراردادهای همیاری نزدیکی دارد .

 

هواوی علاوه بر گوشی تلفن همراه و تبلت , در مورد مودم‌های یار و همدم و گجت‌های پوشیدنی نیز فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه بیشتر محصول ها تولیدی هواوی از سیستم ادله اندروید به کار گیری می کنند . گوشی‌های هواوی مقدار بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت دوست داستنی Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به شانس مناسبی دست یابد .